Bogna Skarul

6 tysięcy mieszkań w Szczecinie bez toalet. Problem również w szkołach

Najgorzej mają mieszkańcy Golęcina, Skolwina i Stołczyna. Tu wielu z nich musi jeszcze korzystać z wychodków Fot. Sebastian Wołosz Najgorzej mają mieszkańcy Golęcina, Skolwina i Stołczyna. Tu wielu z nich musi jeszcze korzystać z wychodków
Bogna Skarul

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Toalet. To nie żart, ani nie kolejna data z kalendarza dziwnych świąt. Powstała też Światowa Organizacja Toalet.

Pewnie spytacie po co taka organizacja? Jej celem jest uświadamianie o konieczności podwyższania standardów toalet. Dlaczego to takie ważne?

Okazuje się, że ponad 2,5 mld ludzi na świecie nie ma dostępu do toalety. A to nie jest tylko tzw. wstydliwy problem, ale także sanitarny. Brak odpowiedniej higieny może spowodować rozprzestrzenianie się wielu chorób. Tymczasem w Polsce nie ma WC w ponad 900 tysiącach mieszkań.

A jak jest w Szczecinie?

Brak ubikacji to problem około 6 tys. mieszkań w mieście. Przede wszystkim toalet nie ma w mieszkaniach komunalnych. Miasto postanowiło wspomóc mieszkańców przy budowie osobnych pomieszczeń z WC i dofinansowuje remonty. Na dofinansowanie można otrzymać maksimum 6 tys. zł.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.