Marek Bluj

44 lata temu Polska zremisowała na Wembley. Po golu Domarskiego

Jan Domarski z koszulką „Jagi”. Z lewej W.  Biernat dyrektor Stali, z prawej K. Łukaszewicz. Fot. Marek Bluj Jan Domarski z koszulką „Jagi”. Z lewej W. Biernat dyrektor Stali, z prawej K. Łukaszewicz.
Marek Bluj

- Czasem oglądam ten mecz i tę bramkę - mówi Jan Domarski, wychowanek Stali Rzeszów, który zdobył bramkę w pamiętnym meczu na Wembley. Polska kosztem Anglii awansowała wtedy na niemiecki Mundial, na którym zajęła 3. miejsce.

Pamiętacie? Pewnie, że pamiętacie. Kto nie pamięta, niech wie, że 17 października 1973 roku, czyli 44 lata temu Polska zremisowała na Wembley z Anglią 1:1 i awansowała do finałów mistrzostw świata w RFN. To był czad! Synowie Albionu padli na kolana. Bramkę dla biało-czerwonych strzelił Jan Domarski, wychowanek Stali Rzeszów, chłopak z Drabinianki.

Gol „Domara” trafił na listę pięćdziesięciu najważniejszych bramek w historii piłki nożnej, sporządzoną przez prestiżowy dziennik „The Times” i uznawany jest za najważniejszą bramkę w historii polskiej piłki nożnej. Na pytanie, czy po 44 latach pamięta jeszcze, która to była minuta, Domarski obrusza się.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Bluj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.