4 liga. Problemy Rzemieślnika Pilzno. Są chętni by pomóc klubowi, ale... "To arogancja władz gminy" - mówi Stanisław Jarosz

Czytaj dalej
Fot. ŁUKASZ SOLSKI
Waldemar Mazgaj

4 liga. Problemy Rzemieślnika Pilzno. Są chętni by pomóc klubowi, ale... "To arogancja władz gminy" - mówi Stanisław Jarosz

Waldemar Mazgaj

- Żadnemu zawodnikowi czy trenerowi nie zalegamy ani złotówki, ale nie mogliśmy przekazać klubu w nowe ręce, przez arogancję władz miasta i gminy - mówi Stanisław Jarosz, prezes honorowy i jeden z założycieli Rzemieślnika Pilzno. 4-ligowiec ma poważne problemy, bo nie może rozliczyć dotacji.

Klub z Pilzna gra w 4 lidze nieprzerwanie od 1998 roku. Kryzys zaczął się kilka miesięcy temu, gdy ze sponsorowania klubu wycofał się Stanisław Jarosz, właściciel zakładów Taurus. Poszło m.in. o brak nazwy sponsora na wyremontowanym klubowym budynku. Zaczęły się problemy. Na szczęście znaleźli się nowi ludzie do prowadzenia klubu, ale walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze przerwano. Powód? Nierozliczona dotacja za 2018 rok, którą klub pozyskał od miasta.

- 2 stycznia złożyliśmy raport, później uzupełniliśmy braki. Czekamy na decyzję urzędu - mówi prezes Roman Maciejowski.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Urzędnik: "Działacze Rzemieślnika muszą jeszcze szczegółowo odpowiedzieć na kilka pytań, przedłożyć wiarygodne załączniki do złożonych materiałów, bo nie wszystkie wydatki są dla nas jasne"
 • Stanisław Jarosz: "Bolesne, że władza nie liczy się z nikim. Tu nie chodzi o nierozliczone miliony, tylko o kilkaset złotych za buty, za wodę mineralną. Przez ponad 20 lat rozliczaliśmy dotacje, choć różni byli burmistrzowie to pomagali"
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Waldemar Mazgaj

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.