Bartosz Gubernat

300 metrów w pół godziny. Kierowcy: Bez nowego wiaduktu nad torami w Rzeszowie ani rusz

Taką wizję wiaduktu poseł Wojciech Buczak i radni PiS zaprezentowali w kampanii przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Fot. KWW PiS Taką wizję wiaduktu poseł Wojciech Buczak i radni PiS zaprezentowali w kampanii przed ostatnimi wyborami samorządowymi.
Bartosz Gubernat

Żeby dojechać w okolice alei Cieplińskiego na godzinę 7.30, kierowcy z osiedli Franciszka Kotuli, Przybyszówka i Krakowska Południe muszą wyjechać z domu około godziny 7. W korku stoją zarówno na ulicy Wyspiańskiego, jak i na wiadukcie Śląskim.

Jeszcze 10 lat temu zabudowa wielorodzinna w zachodniej części miasta kończyła się na ulicach Kotuli i Mikołajczyka. Rozwój miasta w tym kierunku postępuje jednak błyskawicznie. W tej chwili na zachód od ulicy Kotuli spółdzielnia mieszkaniowa Projektant wybudowała już kilkadziesiąt bloków, tworząc jedno z największych osiedli w mieście.

Kolejne budynki są właśnie budowane. Obok czteropiętrowych bloków zaczynają wyrastać tu budynki dwa razy wyższe. Z najnowszych danych Urzędu Miasta Rzeszowa wynika, że na osiedlach Przybyszówka i Franciszka Kotuli, gdzie powstają budynki, mieszka już ponad 16 tysięcy osób. Leżąca po sąsiedzku Krakowska Południe to ponad 7700 mieszkańców.

Większość z nich do centrum miasta dojeżdża właśnie ulicami Wyspiańskiego i Krakowską. Efekt?

- Z każdym dniem na drogach jest gorzej. Są takie dni, że od stadionu CWKS Resovii do przejazdu kolejowego w rejonie ulicy Ks. Jałowego jedzie się 30-35 minut. Kiedyś próbowałem jeszcze omijać szlaban kierując się na wiadukt Śląski, ale jako, że nie jestem jedyną osobą, która wpadła na ten pomysł, to w tej chwili nic to nie daje. Wydaje się, że to ostatni moment na zmiany w tym rejonie, zanim w tej części miasta dojdzie do regularnego, drogowego paraliżu

- mówi pan Grzegorz, mieszkaniec Przybyszówki.

W dalszej części przeczytasz:

 • Co z budową nowego wiaduktu, o którym w mieście mówi się od kilku lat
 • Co na to wszystko władze miasta
Pozostało jeszcze 60% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

slavres

A dlaczego w naszym mieście mówi się tylko o wiadukcie, pod który potrzeba znacznie więcej działek? Można zbudować tunel - rozwiązanie powszechnie stosowane w Warszawie, czy na Górnym Śląsku..

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.