Anna Janik

26-latka z Rzeszowa straciła dziecko po tym, jak dźwigała ciężkie palety w PCK Rzeszów

26-latka z Rzeszowa straciła dziecko po tym, jak dźwigała ciężkie palety w PCK Rzeszów Fot. pixabay
Anna Janik

26-latka w 9 tygodniu ciąży przesuwała ciężkie palety z żywnością dla potrzebujących w PCK Rzeszów. Jej ciąża obumarła, a komisja powypadkowa stwierdziła, że przyczyny leżą wyłącznie po stronie pracownicy. Nie zgodziła się z tym inspekcja pracy, a sprawę bada prokuratura.

Pani Agnieszka (imię bohaterki zostało zmienione) w rzeszowskim oddziale Polskiego Czerwonego krzyża pracuje od 2 lat na stanowisku magazyniera i pracownika administracyjnego.

Zajmuje się odbieraniem paczek żywnościowych dla potrzebujących i pomaga drugiemu z pracowników magazynu dostarczyć je do miejsca, skąd potrzebujący w określone dni je odbierają. A do tego dba o związaną z tym dokumentację.

Do wypadku, po którym jej ciąża obumarła doszło 11 lutego br.

- Przeciągałam palety z żywnością, które blokowały wejście do biura, kiedy nagle poczułam silny ból w podbrzuszu. Zadzwoniłam do mojego taty, który jest moim kierownikiem, ze źle się czuję i tego już fizycznie nie pracowałam - opowiada 26-lata. - Następnego dnia zobaczyłam plamienie, dlatego poszłam do ginekologa. Ten zbadał mnie i stwierdził, że w początkowej fazie ciąży to zupełnie normalne - dodaje.

I faktycznie ból ustał, dlatego pani Agnieszka normalnie poszła do pracy. Po kilku kolejnych dniach wróciła do swoich obowiązków.

- Przeciągnęłam dosłownie jedną paletę i poczułam charakterystyczne „chlupnięcie”. Poszłam do łazienki już cała w krwi - wspomina.

W dalszej części artykułu:

 • Co stwierdziła komisja powypadkowa w PCK Rzeszów
 • Jak wnioski komisji oceniła inspekcja pracy
 • Sprawa trafiła nie tylko do prokuratury, ale także do Okręgowej Izby lekarskiej. Dlaczego?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.