18-latka zginęła pod kołami tira. Rozpoczął się proces w sprawie wypadku w Krośnie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

18-latka zginęła pod kołami tira. Rozpoczął się proces w sprawie wypadku w Krośnie

Ewa Gorczyca

W Sądzie Rejonowym w Krośnie rozpoczął się wczoraj proces 32-letniego Jakuba R., oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęła 18-letnia rowerzystka.

Dramat rozegrał się 4 kwietnia, przed godziną 8 rano na skrzyżowaniu w rejonie firmy Krosglass. 18-letnia Patrycja jechała rowerem po ścieżce rowerowej, wyznaczonej na chodniku. W tym samym kierunku, ciężarowym volvo z naczepą, jechał 32-latek z powiatu brzozowskiego. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca tira skręcał w prawo, z ul. Tysiąclecia w drogę do zakładu. Rowerzystka wjechała w ciężarówkę, przejeżdżając przez ulicę, w którą skręcał tir. To rowerzystka miała pierwszeństwo. Na jezdni w tym miejscu są wymalowane pasy przejścia dla pieszych i linie oznaczające przejazd rowerowy.

Nie widziałem rowerzystki

Jakub R., oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku, przyznał się do winy. Przed procesem chciał poddać się karze, ale nie doszło do porozumienia. Rodzice nie zgadzają się z tym, co ustalił biegły powołany przez prokuraturę: że do wypadku przyczyniła się w pewnym stopniu także ich córka, bo nie zachowała należytej ostrożności.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:
"Jak wynikało z jego relacji, nie zorientował się, co się stało. Dojechał do portierni, zatrzymał się, wysiadł z auta. Po chwili przybiegł mężczyzna, który powiedział mu o wypadku."

Pozostało jeszcze 54% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.