18-latka zginęła na ścieżce rowerowej po kołami tira. Krośnieńska prokuratura zakończyła śledztwo i sporządziła akt oskarżenia

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

18-latka zginęła na ścieżce rowerowej po kołami tira. Krośnieńska prokuratura zakończyła śledztwo i sporządziła akt oskarżenia

Ewa Gorczyca

18-letnia Patrycja zginęła pod kołami tira skręcającego w boczną drogę. Prokuratura oskarżyła kierowcę ciężarówki, ale uznała, że także rowerzystka przyczyniła się do wypadku.

Dramat rozegrał się 4 kwietnia, przed godziną 8 rano na ul. Tysiąclecia, w rejonie firmy Krosno Glass. 18-letnia licealistka, mieszkanka pobliskiego osiedla, jechała rowerem w kierunku centrum miasta. Tę trasę przemierzała regularnie, dojeżdżając do szkoły. Poruszała się chodnikiem, na którym wyznaczona jest ścieżka rowerowa.

W tym samym kierunku, ul. Tysiąclecia, jechał 31-latek z powiatu brzozowskiego, kierujący ciężarowym volvo z naczepą. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca tira skręcał w prawo, z ul. Tysiąclecia w ulicę boczną prowadzącą do bramy zakładu. Rowerzystka wjechała w ciężarówkę, przejeżdżając przez ulicę, w którą skręcał tir. Na jezdni w tym miejscu są wymalowane pasy przejścia dla pieszych i linie oznaczające przejazd rowerowy.

Kierowca tira nie od razu zorientował się, że coś się stało. Jechał jeszcze przez chwilę w kierunku bramy huty. Rower zaklinował się pod ciężarówką. Ciężkie obrażenia, które odniosła 18-latka, spowodowały jej śmierć na miejscu.

Na ścieżce z pierwszeństwem

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Kluczowym było ustalenie, czy ścieżka rowerowa była właściwie oznakowana, w sposób dający pierwszeństwo rowerzystce przy przejeździe przez jezdnię.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Mimo iż kierowca ciężarówki powinien był ustąpić pierwszeństwa, to prokuratura uznała, że Jakub R. nie ponosi wyłącznej odpowiedzialności za wypadek. Rowerzystka powinna zachować ostrożność: gdyby zauważyła tira, miała możliwość zatrzymania się. "

Pozostało jeszcze 56% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.