15-latek z Tuszymy k. Mielca walczy o zdrowie. Jadąc na skuterze wpadł na metalową linkę, która przecięła mu krtań

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum rodzinne
Marlena Bogdan-Marut

15-latek z Tuszymy k. Mielca walczy o zdrowie. Jadąc na skuterze wpadł na metalową linkę, która przecięła mu krtań

Marlena Bogdan-Marut

Dominik Paszko, 15-latek z Tuszymy w powiecie mieleckim, walczy o zdrowie w krakowskim szpitalu. Metalowa linka, na którą wpadł, jadąc skuterem, przecięła mu krtań, przełyk i tchawicę.

Szczere pola. Zaorana ziemia, w oddali po lewej stronie linia lasu. Po prawej po horyzont pola. Jest późno, tuż przed godz. 20. W rozlewającej się po polach ciemności słychać tylko delikatny warkot. Dźwięk rośnie z każdym metrem pokonywanym przez dwa skutery. Silniki warczą, ciemność przecinają tylko czołowe światła maszyn. Jeden ze skuterów, szarpnięty, nagle skręca. Drugi zaczyna hamować, ale jest już za późno. Kierowca spada, za nim spada pasażer. Warczenie silników słychać jeszcze przez chwilę. Kręcą się koła wywróconego skutera. Potem cisza i strach... Chwilę później, któryś z chłopców łapie za telefon i prosi o pomoc.

Wkrótce słychać wycie syren. Z oddali widać migające światła policji, straży pożarnej nadjeżdżają karetki. Skaczące po polach światła, wyjące syreny stawiają na nogi mieszkańców domów oddalonych o kilka kilometrów. Na polu pojawia się tłum ludzi. Ktoś krzyczy, ktoś popędza ratowników. Trzeba działać szybko. Stan Dominika jest ciężki.

Linka, na którą 15-latek wjechał skuterem, podcięła mu gardło. Przecięła krtań, przełyk i tchawicę. To jest walka o życie.

Słupy w otoczeniu niczego

W tym szczerym polu stoją dwa słupki. Wysokie może na metr. Białe, pordzewiałe. Stoją w miejscu, gdzie widać wyjeżdżone przez ciągniki, quady i inne pojazdy koleiny. Trawa jest w nich sucha i brązowa. „Droga”, którą okoliczni mieszkańcy wyjeździli, żeby skrócić sobie drogę do domów, na polu wyraźnie się odznacza. Słupki stoją pośrodku niczego. Otoczone polami. Między tymi słupkami, jeszcze w poprzedni wtorek, wisiała metalowa linka. To na nią wjechał Dominik. Na słupku widać ślady wyżłobione przez linkę.

Spieszył się do domu

W dalszej części tekstu m.in.:

"Jak długo linka wisiała w polu? Tego nie udało się jeszcze ustalić. Mieszkańcy mówią, że długo. Co jakiś czas ktoś we wsi opowiadał, jak poprzecinał się na niej on, albo ktoś ze znajomych. Nikt jednak policji nie zawiadomił. Ludzie mówią, że większość mieszkańców o lince wiedziała."

Pozostało jeszcze 71% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan-Marut

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.