Bartosz Gubernat

1,5 mld złotych w budżecie. Na co Rzeszów wyda pieniądze w 2019 roku?

1,5 mld złotych w budżecie. Na co Rzeszów wyda pieniądze w 2019 roku? Fot. flickr
Bartosz Gubernat

Prawie 1,5 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa. Na inwestycje miasto planuje wydać około 370 mln zł. Co ciekawe, obok zadań drogowych i transportowych mnóstwo planów dotyczy polepszenia jakości infrastruktury rekreacyjnej, sportowej i wypoczynkowej.

- Sytuacja finansowa miasta jest bardzo dobra, co potwierdzają audyty prowadzone w Rzeszowie przez specjalistów niezależnych od miasta. Dlatego będziemy dalej inwestować, aby warunki życia były u nas jak najlepsze. Zależy nam, aby do miasta ściągali kolejni mieszkańcy, aby Rzeszów tętnił życiem – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Z każdym rokiem wyższy

Budżet Rzeszowa regularnie rośnie. Kiedy Tadeusz Ferenc obejmował stanowisko prezydenta Rzeszowa, w 2003 roku wynosił on 370 mln zł. Na inwestycje w mieście zarezerwowano wówczas ok. 60 mln zł. W 2012 roku kwota budżetu urosła do 1,07 mld zł, w 2016 roku wynosiła 1,09 mld zł, w 2017 roku 1,3 mld zł, a w 2018 roku już 1,5 mld zł.

Na podobnym poziomie miejskie finanse zaplanowano na przyszły rok. Projekt budżetu został właśnie przekazany do analizy miejskim radnym, a w grudniu, po ewentualnych poprawkach ma być uchwalony. Co w nim zaplanowano?

W dalszej części przeczytasz:

- Jakie najwazniejsze inwestycje sa zapisane w projekcie budżetu miasta

- Drogi, jak zwykle będą ważne, ale nie tylko one. Co jeszcze?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.