Anna Janik

Zero tolerancji dla pedofilów. Minister Ziobro chce zaostrzenia kar dla takich przestępców

Zero tolerancji dla pedofilów. Minister Ziobro chce zaostrzenia kar dla takich przestępców Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik

20 lat więzienia za zgwałcenie dziecka poniżej siódmego roku życia - taką karę chce wprowadzić do kodeksu minister Zbigniew Ziobro.

Po raz pierwszy za czyny pedofilskie sąd wysłał Mariusza C. do więzienia w 1998 r. Pierwotnie mieszkaniec Stalowej Woli dostał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata, ale już po dwóch latach ponownie zbliżył się do innego dziecka. Tym razem jego ofiarą stała się upośledzona dziewczynka i jej młodszy brat. Oboje w wieku szkolnym, oboje zostali wykorzystani seksualnie.

Mający wtedy niecałe 30 lat mieszkaniec Stalowej Woli w więzieniu spędził prawie 5 lat. Wyszedł w lutym 2004 r. i już w październiku zainteresował się 10-letnim chłopcem. Nawiązał z nim więź i wykorzystał seksualnie. Za to też został skazany, tym razem na 10 lat, ale po wyjściu znów nagabywał dzieci, podając się za fotoreportera.

W tym roku został skazany nieprawomocnym wyrokiem na 8,5 roku więzienia i objęty tzw. ustawą o bestiach, pozwalającą umieścić go w specjalnym ośrodku w Gostyninie.

ZOBACZ TEŻ: Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru Ministerstwa Sprawiedliwości

To właśnie ofiary takich przestępców chce lepiej chronić minister Zbigniew Ziobro, którego resort pracuje właśnie nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego. Już w czerwcu Ziobro zapowiadał, że chce, aby winni byli traktowani zgodnie z zasadą - zero tolerancji.

O wstępnych założeniach nowelizacji przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Sławomir S

Ciekawe tylko czy minister Zero tak gorliwie będzie chciał karać wszystkich, czy jak zwykle niektóre firmy zostaną z tego prawa wykluczone? Bo jak wszystkich to jestem za. Ale wtedy z ambon posypią się protesty, że to atak na podstawy KK i wiary.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.