Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Andrzej Matys

Usługa e-PIT jest prosta, ale są pułapki. Jak się zalogować?

Usługa e-PIT jest prosta, ale są pułapki. Jak się zalogować?
Andrzej Matys

Od piątku na portalu www.podatki.gov.pl czekają gotowe zeznania osób, które w tym roku rozliczają się z podatków na formularzach PIT-37 i PIT-38.

W zasadzie nie musimy robić nic, a i tak nasz PIT trafi do urzędu skarbowego. 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła wypełnione zeznania PIT-37 (m.in. dla dochodów z umów o pracę i z umów cywilnoprawnych) oraz PIT-38 (dla dochodów np. z giełdy). Wszystko w usłudze „Twój e-PIT” na Portalu Podatkowym MF. I nie trzeba składać o to żadnych wniosków.

E-PIT można od razu zaakceptować albo uzupełnić (np. o dodatkowe ulgi, poprawić (jeśli są błędy albo zignorować i wypełnić samodzielnie, w dodatku na papierze.

Nasz e-PIT został przygotowany automatycznie. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy - www.podatki.gov.pl - i zalogować się do „Twojego e-PITa”. Można to zrobić na dwa sposoby, przez Profil Zaufany - ale tylko, ci którzy PZ już mają, bo inni muszą go sobie założyć (jak informujemy w rastrze).

Drugi sposób jest taki, że wchodzimy na www.podatki.gov.pl i wpisujemy swoje dane autoryzacyjne. Ale... trzeba je wcześniej przygotować, bo system nas o nie poprosi. A są to:

Pozostało jeszcze 77% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Matys

Dziennikarz od ćwierć wieku. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

To super usługa i wielkie ułatwienie dla wszystkich, ale oczywiście jak to na początku nie obyło się bez problemów. Pierwszy, to logowanie - logowałem się przez 3 dni od piątku przez cały weekend wielokrotnie i nigdy nie udało się "normalnie" zalogować, jak na innych stronach - "Trwa łączenie ze stroną ...", później "Przekroczono limit czasu połączenia ..." i dopiero powtórne logowanie było poprawne. Drugi - "Wygeneruj PDF z PIT'em" - komunikat "Nie można poprawnie wygenerować", z UPO to samo. Trzeci - po kilkuminutowym generowaniu pobierał się pusty (zerowa objętość) PDF. Z UPO - ten sam problem. Dopiero czwarta próba przebiegła pomyślnie - prawidłowo i przede wszystkim szybko udało się wygenerować oraz pobrać PDF'y z PIT'em oraz UPO. Ja rozumiem ogromnie zainteresowanie i rzez to nadmierne obciążenie serwerów na samym początku, ale czy u nas ZAWSZE muszą być jakieś problemy techniczne, nawet w takich ważnych sprawach urzędowych jak podatki ?

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.