Schejbal grając w „Szpilkach na Giewoncie” irytowała górali. Teraz chce im gotować!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mateusiak
Tomasz Mateusiak

Schejbal grając w „Szpilkach na Giewoncie” irytowała górali. Teraz chce im gotować!

Tomasz Mateusiak

Dworzec Tatrzański - pierwszy zakopiański dom kultury, w którym przed wojną występowała m.in. Helena Modrzejewska, znów został otwarty dla gości. W zabytkowym gmachu stojącym przy Krupówkach restaurację i klub muzyczny otworzyła znana polska aktorka Magdalena Schejbal. Poprowadzi lokal wraz z partnerem życiowym - zakopiańczykiem - Sławomirem Ziębą-Drzymalskim.

Dworzec Tatrzański to murowany budynek znajdujący się przy ulicy Krupówki 12. Wbrew swojej nazwie nigdy nie był dworcem kolejowym, bo stacja kolejowa w Zakopanem znajduje się w innej części miasta.

Miał być sklep...

Przed wojną mieściło się tu kasyno, czytelnia i klubokawiarnia. W latach 90. gmach przez długi czas stał pusty i zapuszczony, ale po 2000 roku zaczął tu działać klub muzyczny. Lokal o nazwie „Dworzec Tatrzański” gościł koncerty gwiazd muzyki alternatywnej, znanych dj-ów, były tu organizowane odczyty i prelekcje prowadzone przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego i Muzeum Tatrzańskiego. W 2016 roku lokal został jednak zamknięty po konflikcie jego właściciela Michała Pietrzaka z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, właścicielem budynku dworca.

Mówiło się wówczas, że tym samym Dworzec po wielu latach przestanie pełnić rolę miejsca spotkań i kultury. Pierwsze pogłoski mówiły bowiem o tym, że w budynku powstanie sklep sportowy.

W Budynku Dworca Tatrzańskiego będzie teraz prowadzić restaurację i klub muzyczny znana polska aktorka Magda Schejbal
Łukasz Kowalski Magdalena Schejbal wraca pod Giewont Otwiera tu lokal

Czytaj więcej:

 • Jaka jest historia Dworca 
 • Inni celebryci też próbowali...
Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Mateusiak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.