Ristorante Sicilia - wyjątkowe miejsce powstałe z połączenia prawdziwej pasji do Włoch i kuchni tego kraju

Czytaj dalej
Ula Sobol

Ristorante Sicilia - wyjątkowe miejsce powstałe z połączenia prawdziwej pasji do Włoch i kuchni tego kraju

Ula Sobol

Restauracja Ristorante Sicilia przy ul. Mickiewicza 9 w Rzeszowie, na kulinarnej mapie Rzeszowa istnieje od 2014 roku. Słynie przede wszystkim z tradycyjnej kuchni sycylijskiej. To wyjątkowe miejsce powstało z połączenia prawdziwej pasji do Włoch i kuchni tego kraju.

– Podróżowałem i ciągle podróżuję do Italii. m.in na Sycylii mam przyjaciół. Jadałem w ich domu i po prostu zakochałem się w tradycyjnej, sycylijskiej kuchni – mówi Jacek Romanow właściciel restauracji i radca prawny.

Kuchnia sycylijska to kuchnia bogata w bakłażany, paprykę, pomidory i oliwki a także ryby i owoce morza. Dlatego w Ristorante Sicilia można skosztować oprócz tradycyjnych sycylijskich Involtini di melanzane (czyli roladek z bakłażana zapiekanych w piecu) także świeże omułki, krewetki, ostrygi i kalmary.

W karcie menu dostrzec można także arabskie wpływy na kuchnie sycylijską jak np. dorada podawana z owocami granatu, sezamem i kuskusem.

Z makaronów koniecznie spróbujcie regionalne danie Katanii – Pasta alla norma -z oryginalnym sprowadzanym z Sycylii serem ricotta salata.

W Rzeszowie tylko w Sicilii znajdziecie cannoli –tradycyjny deser sycylijski z serem ricotta i pistacjami. Wśród gości oprócz mieszkańców Rzeszowa dużą grupę stanowią rodowici Włosi.

Do Sicilii dwukrotnie zawitała Magda Gessler. Gościła w niej także Alicja Majewska, Maciej Miecznikowski a ostatnio Giancarlo Russo, który pogratulował właścicielowi znakomitej kuchni i jakości produktów.

W ostatnich dniach Ristorante Sicilia został przyznany znak „Ospitalità Italiana”. To gwarancja, że w oznaczonym lokalu zjemy rzeczywiście tradycyjną kuchnie włoską.

Sicilia jest jedyną restauracją na Podkarpaciu i jedną z kilkunastu w Polsce posiadających taką rekomendacje Włoskiej Izby Przemysłowo Handlowej. Projekt „Ospitalità Italiana” jest obecny w 63 krajach. Poza sprawdzeniem czy menu składa się z tradycyjnych dań, jakości potraw i produktów wymagania dotyczą także m.in znajomości przez personel języka włoskiego oraz związków z Italią.

Atutem Sicilii jest ponadto przemiła i profesjonalna obsługa.
Zapraszamy!

----
Zapraszamy do serwisu Kulinarna Mapa Rzeszowa

Ula Sobol

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.