Małgorzata Froń

Przeglądamy oświadczenia majątkowe. Były wicewojewoda podkarpacki bogatszy od wojewody

Piotr Pilch w ubiegłym roku był wicewojewodą podkarpackim. Jego majątek ma wartość ok. 2 mln zł Fot. Materiały UM Piotr Pilch w ubiegłym roku był wicewojewodą podkarpackim. Jego majątek ma wartość ok. 2 mln zł
Małgorzata Froń

Roczne zarobki wojewodów, którzy dbają i pilnują interesów rządu w tzw. terenie, wynoszą około 160 tys. zł brutto, miesięcznie wychodzi ok. 13 tys. zł. Z przywilejów mają do dyspozycji samochody z kierowcą. Zdecydowanie lepiej niż wojewodom powodzi się naszym posłom i senatorom. A najlepiej zarabiają, oczywiście, posłowie do Parlamentu Europejskiego.

Ewa Leniart (42 lata) wojewodą jest od grudnia 2015 roku. Zanim została wojewodą, była dyrektorem rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, a także radną sejmiku województwa podkarpackiego, do którego startowała z listy PiS.

Urodziła się w 1976 roku w Dylągówce. W latach 1995-2000 studiowała na wydziale prawa filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. Jest doktorem prawa, wykłada na Uniwersytecie Rzeszowskim. Koncentruje się na zagadnieniach z historii państwa i prawa polskiego po 1944 roku.

W latach 2005-2007, kiedy wojewodą była Ewa Draus (PiS), Ewa Leniart objęła funkcję dyrektora gabinetu wojewody.

W dalszej części artykułu:

 • Jaki majątkiem dysponuje wojewoda Ewa Leniart
 • Co w oświadczeniu majątkowym ujawnił wyliczył wicewojewoda podkarpacki
 • Ile w 2017 roku zarobiła jego następczyni
Pozostało jeszcze 69% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Froń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.