Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nawarzyli piwa w Przemyślu. Pils smakuje wybornie. A stout? Dowiemy się w maju

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Nawarzyli piwa w Przemyślu. Pils smakuje wybornie. A stout? Dowiemy się w maju

Norbert Ziętal

Z ogromnego zbiornika, unitanku, piwowar Daniel Kilar ulewa po odrobinie stouta do szklanek. Smak? Śmiało można się delektować, jednak pan Daniel orzeka, że zanim piwo trafi do klienta, jeszcze dwa miesiące musi leżakować. A decyzja piwowara jest najważniejsza.

Pod koniec ub. roku po Przemyślu rozeszła się wieść, że powstał Browar Grodzki Przemyśl. Pierwszy od kilkudziesięciu lat browar w tym mieście, rzemieślniczy. Od razu wzbudził ogromne zaciekawienie. Potem w browarza ruszyła produkcja i kilkanaście dni temu pierwsze butelki piwa z etykietą Browar Grodzki Przemyśl pojawiły się w wybranych sklepach. Na portalu nowiny24.pl opublikowaliśmy fotogalerię z wnętrz browaru i… euforia w mieście. Nareszcie przemyślanie mają swój browar i do tego z Przemyślem w nazwie!

Do ok. 1970 r. w Przemyślu działał Stary Browar Przemyski, przy ul. Węgierskiej. Od czasu jego zlikwidowania przez prawie 50 lat Przemyśl był piwną pustynią, nie miał własnego piwa. W Podkarpackiem, które chce przyciągać turystów, nie ma zbyt wielu rzemieślniczych browarów z własnym piwem.

- Ten pomysł chodził za mną ze 20 lat. Dawniej w domowy sposób warzyłem piwo dla siebie. Kiedyś odwiedziłem we Wrocławiu browar rzemieślniczy Spiż. Piękny lokal, na dole w ratuszu. Piwo warzone jest na oczach klientów. Zapragnąłem mieć taki sam - wspomina Jacek Bąk, właściciel firmy, która posiada browar w Przemyślu. Prowadzi go z dwiema córkami i zięciem Danielem Kilarem, który jest dyplomowanym piwowarem po kierunku browarnictwo i słodownictwo na Akademii Rolniczej w Krakowie.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak właściciele przemyskiego browaru zdobywali wiedzę i sprzęt
 • skąd konie na logo i etykiecie Browaru Grodzkiego
 • o cechach dobrego piwa
Pozostało jeszcze 77% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.