Nauczyciele będą okupować kuratorium oświaty także w Rzeszowie?

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Beata Terczyńska

Nauczyciele będą okupować kuratorium oświaty także w Rzeszowie?

Beata Terczyńska

Zdesperowani w walce o podwyżki nauczyciele z „Solidarności” oświatowej okupują kuratorium oświaty w Krakowie. Niewykluczone, że w Rzeszowie, w podkarpackim kuratorium oświaty, dojdzie do podobnej akcji. Rozważa ją drugi związek zawodowy - ZNP.

- Zastanawiamy się, czy także nie skorzystać z tej formy protestu - mówi Stanisław Kłak, prezes podkarpackiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Może uda się wspólnie z „Solidarnością” oświatową? Zobaczymy.

ZNP, który walczy o podwyżki dla nauczycieli w wysokości 1000 zł zdecydował, że datą rozpoczęcia strajku nauczycieli będzie 8 kwietnia. Ma on potrwać do odwołania. Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że odbędzie się także podczas egzaminów gimnazjalnych: 10 - 12 kwietnia i ósmoklasistów: 15 - 17 kwietnia, a być może zahaczy także o pisemne matury, które rozpoczynają się 6 maja.

W ilu szkołach odbędzie się strajk, trzeba poczekać do 25 marca na wyniki referendum. - Strajk jest możliwy, o ile w referendum weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich wypowie się za strajkiem - przypomina prezes Kłak. - Na Podkarpaciu w spór zbiorowy weszło aż 84,1 procent szkół.

O tym, czy w ich szkole dojdzie do strajku, dyrektorzy dowiedzą się pod koniec marca. Zostaną poinformowani na piśmie, ale nie dostaną listy, kto konkretnie będzie w nim uczestniczył. - Ustawa o sporach zbiorowych nie nakłada obowiązku dawania takowej - tłumaczy prezes ZNP na Podkarpaciu.

Czy strajk nauczycieli sparaliżuje szkolne egzaminy?

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Zapytaliśmy dyrektorów szkół w regionie, jak przygotowują się do ewentualnego strajku nauczycieli i czy zagrozi on przebiegowi egzaminów."

Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.