Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Myśl globalnie, kupuj lokalnie - byle rozsądnie, bez plastiku i nie na zapas

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Myśl globalnie, kupuj lokalnie - byle rozsądnie, bez plastiku i nie na zapas

Sławomir Bobbe

Weź swoje torby i pojemniki i zapakuj produkty albo kup taniej to, co ma krótki termin przydatności do spożycia - proponują sieci handlowe.

Duże sieci handlowe chcą pokazać, że marnowanie żywności i produkcja odpadów nie jest ich domeną. Jednak robić zakupy z głową i ograniczać wyrzucanie śmieci może przecież każdy. Zero waste to pewien styl życia, który zakłada maksymalne ograniczenie odpadów, wykorzystywanie wszystkiego możliwie wiele razy i brak marnowania jedzenia. Modę na zero waste wykorzystują sieci handlowe, które same są dostarczycielami ton śmieci i innych odpadów. Dzięki zmianie ich nastawiania można produkty kupować śmiecąc mniej i płacąc mniej.

Przeczytaj dalszą część

Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Bardzo się cieszę z takich inicjatyw i jestem całkowicie za, inaczej niestety utoniemy w śmieciach, ale niestety dotychczas nie spotkałem się jeszcze z przedstawionymi zachowaniami ani na bazarze, giełdzie, ani tym bardziej w sklepach. Przecenione pieczywo co prawda widuję na giełdzie na Andersa, ale tłoku przy koszach nie zauważyłem.

Coś mi się jednak nie chce wierzyć w pakowanie produktów we własne opakowania. Ewentualnie produkty suche lub do obierania. Kiedyś też tak kilkukrotnie chciałem, ale zdecydowanie, stanowczo odmówiono mi zasłaniając się zasadami higieny oraz Sanepidem i wcale się temu nie dziwię. Niby z jednej strony to nabywca wtedy odpowiada za czystość podawanego pojemnika, ale z drugiej strony w razie ewentualnych problemów jak ma sprzedawca udowodnić, że ewentualny problem pochodzi z opakowania klienta, a nie z produktu sprzedawanego przez niego ?

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.