Liderwalut.pl – Gdzie najtaniej wymienić walutę na urlop

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Liderwalut.pl – Gdzie najtaniej wymienić walutę na urlop

Materiał informacyjny

Wyjazd za granice zawsze wiąże się z wymianą waluty. Nie ważne dokąd oraz na jak długo wybieramy się na urlop, na pewno będziemy potrzebować pieniędzy w obowiązującej lokalnie walucie. Nasuwa się więc pytanie, jak wymienić tę walutę najtaniej?

1.Kantor stacjonarny czy internetowy?

W przypadku mniejszych kwot, różnice mogą być niezauważalne, lecz gdy wymieniasz większe kwoty warto skorzystać z kantorów internetowych, w których w każdej chwili sprawdzisz kurs na żywo i będziesz mógł wybrać najtańszy. Dużym plusem, jeśli chodzi o kantory internetowe jest bezpieczeństwo – nie występuje w nich ryzyko kradzieży i utraty środków w drodze do kantoru. Dodatkowo w przed wyborem kantoru w każdej chwili sprawdzić można historie firmy, opinie na jej temat oraz to, czy kantor podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.
Jedyną różnicą podczas transakcji w kantorze online w porównaniu do kantoru stacjonarnego jest konieczność posiadania konta walutowego. Zazwyczaj wymaga to jedynie złożenia wirtualnego wniosku na platformie swojego banku, niektóre banki wymagają jednak osobistej wizyty Klientów w oddziale banku.

2.Wymiana w Polsce czy za granicą?

Wyjeżdżając za granicę, nie możemy liczyć, że wymiana walut w kraju destynacji będzie dla nas korzystna. Co, gdy jest już za późno? Jesteśmy na drugim końcu świata, a w portfelu zostały tylko złotówki? Na ratunek przychodzą kantory Internetowe. Pozwalają na wymianę z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Wiele z nich posiada nawet dedykowaną aplikację tak jak w przypadku aplikacji Liderwalut.pl zarówno na telefony z systemem iOS jak i android.

Wśród kantorów Internetowych warto wybrać podmioty Polskie. Pozwoli to na łatwiejszy kontakt z obsługą klienta czy pewność integracji z polskimi kontami bankowymi. Polskie firmy podlegają też odpowiedniemu nadzorowi państwowemu. W każdej chwili możesz upewnić się czy wybrany przez Ciebie kantor kontrolowany jest przez KNF lub zidentyfikować go po numerze NIP lub KRS.

3.Wymiana w banku – dlaczego się nie opłaca

Jak to możliwe, że za to samo Euro w banku zapłacimy często nawet o 15 groszy więcej? Odpowiedź jest prosta – banki chcą na Tobie zarobić więcej. Zarówno kantory Internetowe jak i banki korzystają z międzybankowego kursu walut, do którego doliczana jest marża - tzw. Spread walutowy. Kantor ustalając mniejszy kurs mniej zarobi, ale przyciągnie do siebie klientów atrakcyjną ofertą. Bank zarabia dzięki korzystaniu z zasobów swojej bazy klientów oraz na osobach mniej świadomych w zakresie różnic kursowych, które często mają po raz pierwszy styczność z wymianą walut online. Często też Klienci nie mają wiedzy na temat funkcjonowania kantorów internetowych i posiadając rachunki bankowe korzystają z pozostałych usług swojego banku niepotrzebnie tracąc pieniądze na mniej korzystnej wymianie.

Sprawdź naszą ofertę na Liderwalut.pl

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.