Gwałciciele i pedofile - w rejestrze są osoby z Podkarpacia. Minister Sprawiedliwości ujawnia twarze i nazwiska.

Czytaj dalej
Andrzej Plęs

Gwałciciele i pedofile - w rejestrze są osoby z Podkarpacia. Minister Sprawiedliwości ujawnia twarze i nazwiska.

Andrzej Plęs

Wszyscy możemy poznać dane groźnych przestępców seksualnych. W rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości, wśród gwałcicieli i pedofilów, są też osoby z Podkarpacia.

Dawid Pędzik dwa razy uderzył młotem w głowę pijanego mężczyznę, potem Krzysztof Rogus piłą motorową przeciął mu kark. Zmarłemu wyciągnęli z kieszeni 100 złotych i poszli po wódkę. Po trzech dniach zabrakło wódki i pieniędzy, trafili do domu 75-letniej Anieli. Nim ją zabili uderzeniami siekiery w głowę, Rogus staruszkę zgwałcił. Za zrabowane jej 2,5 tys. zł urządzili popijawę.

Dzień później znów poszli na łowy. Do 79-letniej Zofii. Skrępowana, zastraszona, oddała im tysiąc złotych. Pędzik cztery razy uderzył ją siekierą w głowę, żeby nie wydała ich policji. Maleńkie Siedliska-Bogusz (pow. dębicki) nigdy wcześniej nie doświadczyły takiej makabry. Obu sprawców skazano na dożywotnie więzienie, Rogus będzie mógł starać się o przedterminowe zwolnienie, kiedy odsiedzi 45 lat, Pędzik po 40 latach. Tymczasem obaj trafili do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, który upubliczniło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Od początku br. każdy może poznać personalia niemal 800 przestępców seksualnych, wysokość ich wyroków, miejsce popełnienia przestępstwa, paragraf kodeksu karnego, z którego zostali skazani, datę osadzenia w więzieniu lub datę zakończenia kary. To rejestr jawny, obejmujący gwałcicieli i pedofilów, którzy za ofiary obrali sobie dzieci do 15. roku życia lub dokonali gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, a dopuścili się tego przed 1 października 2017 r. Jest jeszcze rejestr ograniczony, który zawiera ponad 2000 nazwisk. Dostępny jest dyrektorom szkół, organizatorom wypoczynku dla dzieci, policjantom, prokuratorom.

W dalszej części:

 • jakie informacje zawiera rejestr
 • przerażające historie z udziałem przestępców seksualnych z Podkarpacia
 • opisujemy zbrodnie duchownych, których nie ma w rejestrze

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

mwylaz549

to jest chore . nikogo nie bronię . może warto dać im szanse - a nie odrazu wystawiać publicznie

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.